Home Made čistiace prípravky

05.09.2018

Ingredincie na domáce prípravky:

  • ocot - dezinfekcia
  • alkohol min. 65 %
  • peroxid vodíka - bielacie účinky, odstraňovač škvŕn, dezinfekčné účinky
  • esenciálny olej - použijeme ho len preto, aby náš prípravok aj voňal


Proti baktériám

1 diel liehu

1 diel vody

Zmes nalejte do rozprašovača a nastriekajte na povrch, ktorý chcete vyčistiť.

Obávate sa baktérií na doske na krájanie? Použite vlastný čistiaci prostriedok, ktorý si s nimi hravo poradí!

Alebo vás trápi špina v záchodovej mise? Nastriekajte prípravok a nechajte pôsobiť pár minút, potom len očistite handričkou.

Proti mastnote

1 diel vody

1 diel octu

Túto zmes môžete použiť v boji proti mydlovým škvrnám na kachličkách či akomkoľvek skle v kúpeľni. Rovnako si poradí aj s mastnotou v kuchyni. Táto zmes sa vám bude na povrchy aplikovať lepšie, ak si ho dáte do rozprašovača. Po nastriekaní ho nechajte, nech 5 minút bojuje so špinou a potom jednoducho zotrite.

Proti škvrnám

2 diely peroxid vodíka

1 diel vody

Tento úžasný prostriedok vás presvedčí o tom, aké jednoduché je zbaviť škvŕn napríklad na koberci. Votrite ho na miesto, ktoré chcete vyčistiť, a prepláchnite. Avšak, v tomto prípade vám odporúčame, aby ste najskôr peroxid najskôr vyskúšali na nenápadnom mieste, pretože môže dôjsť k odfarbeniu. Bez starostí však môžete peroxid použiť na akýkoľvek biely textil, ktorý vám až čarovne vybieli.

Každý z týchto čistiacich prostriedkov môžete vylepšiť kvapkou esenciálneho oleja, ktorý mu dodá krásnu vôňu. Zbavíte sa tak nepríjemného zápachu octa, alkoholu či peroxidu vodíka.

Prípravok Vás bude stáť pár centov to je na tom to najlepšie.